سبد خرید

0  محصول
0 ریال

جستجو بر اساس

سازنده:
مشخصات محصول:
لومنس
نمایشگر
رزولوشن نمایشگر
پیشنهاد ما:

مقایسه کالا

موردی برای مقایسه انتخاب نشده

گالری فیلم

افزایش طول عمر لامپ پروژکتور

یکی از گران قیمت ترین قطعات پروژکتور، و قطعه ای که به احتمال زیاد در طول عمر پروژکتور چندین بار باید تعویض شود، لامپ پروژکتور میباشد. عمر لامپ ویدئو پروژکتور ها وابسته به چند فاکتور اساسی است که رعایت آنها باعث میشود لامپ پروژکتور شما بیش از اندازه داغ نشود و عمر آن طولانی تر شود.

1-  همیشه توجه کنید که هنگام خاموش کردن پروژکتور و قبل از جدا کردن کابل برق اجازه دهید پروژکتور به خوبی خنک شود. حتی هنگامیکه از لامپ پروژکتور استفاده نمی کنید، دمای آن خیلی داغ باقی میماند و فن های پروژکتور باید بکار خود ادامه داده و بخوبی لامپ را خنک کنند. اگر کابل برق جدا شود، فن های پروژکتور هیچ برقی در اختیار نخواهند داشت و نمیتوانند کار کنند در نتیجه لامپ بمدت طولانی داغ مانده واین عامل بیشترین صدمه را به لامپ ویدئو پروژکتور زده و در بعضی موارد حتی باعث سوختن ناگهانی لامپ میگردد. رعایت این نکته در کلاسهای آموزشی پس از اتمام درس بسیار ضروری است.

2-پروژکتور را به سرعت خاموش و روشن نکنید وقتی ویدئو پروژکتور را روشن میکنید بین 20 ثانیه تا 2 دقیقه طول میکشد تا تصویر به حداکثر میزان مطلوب خود برسد. این زمان ابتدایی تاثیر زیادی در استهلاک لامپ دارد. از این رو خاموش و روشن کردن بیش از حد پروژکتور باعث میشود لامپ دائما در حال تغییر ولتاژ باشد که در طولانی مدت عمر لامپ را کوتاه میکند.

 3- لامپ هایی که قبل از ساعات اعلام شده طول عمر خود خراب میشوند به نوعی همه  آنها تحت تاثیر گونه ای فشار دمایی قرار گرفته اند. هنگام نصب پروژکتور در سینمای خانگی خود، کلاس یا اتاق های اداری مطمئن شوید که فضای زیادی بین فن های خنک کننده پروژکتور و هرگونه سقف، دیوار یا فضاهای دیگر وجود دارد. معمولاً 60 سانتی متر،فضای تهویه مناسبی برای جلوگیری از داغ شدن لامپ  میباشد.
4- این روزها اکثر پروژکتورها حالتی برای تصویر دهی دارند با نام Eco. این کلمه مختصر کلمه Economy میباشد به معنی استفاده بهینه (اقتصادی) است. وقتی پروژکتور را دراین حالت میگذارید مصرف برق کاهش پیدا کرده و نور خروجی لامپ کمتر میشود. در نتیجه عمر لامپ افزایش می یابد. این یکی از آسان ترین راه ها برای افزایش طول عمر لامپ پروژکتور شماست. چراکه لامپ با میزان نور کمتر و به مدت بیشتری کار خواهد کرد. در عوض کیفیت تصویر ارسال شده به طور آشکاری کاهش خواهد یافت که میتوان با تاریک کردن محیط تا حدود زیادی آنرا جبران کرد.

5- باید از جابجایی پروژکتور و تکان خوردن آن قبل از خنک شدن خودداری نمایید. زیرا زمانی که لامپ پروژکتور داغ است رشته های آن شکننده تر میشوند، بنابراین باید از هرگونه کاری که سبب لرزش های احتمالی لامپ خواهد شد اجتناب نمایید.

6- فیلترها را تمیز کنیم: هر پروژکتوری دارای یک فیلتر است که جلوی فن ها قرار دارد.  بدلیل جریان برق در اتصالات پروژکتور، وجود خاک در بین آنها باعث ایجاد صدمه به قطعات میشود. زمانی که فن هوای خنک بیرون را به داخل میکشد فیلتر ها جلوی وارد شدن گرد و خاک را میگیرد. لازم است هر از چندگاهی ( هر 1000 ساعت استفاده ) فیلتر ها را باز کرده و با فشار هوا یا زدن ضربه به آن، تمیزش کنید.

زمان تمیز شدن فیلترها

علائم هشدار دهنده مختلفی وجود دارند که میتوانید با دقت به آنها، متوجه زمان تمیز کردن فیلترها بشوید. بسیاری از پروژکتورها یک چراغ LED هشداردهنده ی دما دارند. اگر متوجه هر کدام از موارد زیر شدید، ممکن است زمان تمیز کردن فیلترهای پروژکتور شما فرا رسیده باشد:
-LED هشداردهنده ی دما به رنگ نارنجی در حال چشمک زدن است - نشان می دهد که پروژکتور در حال داغ شدن بیش از حد است.
-LED هشداردهنده دما به رنگ قرمز در حال چشمک زدن است یعنی مشکلی در فن خنک کننده یا سنسور دما وجود دارد.
-LED هشداردهنده دما به صورت ثابت به رنگ قرمز درآمده است، یعنی به علت داغ شدن بیش از حد پروژکتور ممکن است به صورت خودکار خاموش شود.
-در قسمت خروجی هوای فن می توانید گرد و خاک را ببینید.

-تصویر ارسال شده به صورت قابل توجهی تیره شده است یا کیفیت آن خیلی کم شده است.

نحوه تمیز کردن فیلتر

بعد از جداسازی پوشش فیلتر و خارج کردن فیلتر، بهترین راه برای تمیز کردن آن استفاده از دستگاه های مخصوص فشار هواست که بدون صدمه زدن به بافت فیلتر آن را تمیز میکنند.  محل فیلتر و نحوه جدا کردن آن، معمولا در دفترچه دستگاه نشان داده شده است. شستن فیلتر با آب و شوینده ها به طور کلی توصیه نمیشود زیرا مواد شیمیایی موجود در شوینده ها ممکن است به  فیلتر آسیب برسانند.

7- نهویه مناسب: مهمترین عامل در افزایش طول عمر استفاده عادی ویدئو دیتا پروژکتور، قرار دادن آن دریک فضا باتهویه مناسب و کافی است. پروژکتورهایی که در گوشه، ارتفاع یا در اتاقهایی با تهویه هوای نامناسب نصب میشوند، محکوم به عمر کمتر هستند. برای نگهداری مناسب و افزایش عمر لامپ باید پروژکتور را در شرایط و محیطی نصب کرد که فضای کافی برای تهویه هوا در اطراف آن باشد. اگر پروژکتور را در گوشه سقف یا فضایی محدود وصل کنید اطراف آن به سرعت داغ شده و عمر لامپ کاهش می یابد.

 

 با ما در : ما را در تلگرام دنبال کنید   ما را در اینستاگرام دنبال کنید      

روش های حمل و نقل

پرداخت توسط

شما میتوانید توسط تمامی کارتهای عضو شتاب در سایت خرید نمایید

پرداخت اینترنتی ( با کارت عضو شتاب)
پرداخت نقدی در محل

تماس با ما

آدرس : تهران، خیابان جمهوری، کوچه شهریار، پلاک1

ایمیل: info @ projector . ir

تلفن: 61987114-021

فکس: 61987128-021

display: none; }